يَا مَنْ لَهُ الْآخِرَةُ وَ الْأُولَى

دنيا شده پر از خنده ها و گريه ها

دنيا شده پر از غم و شادي ها

دنيا شده پر از پولدار و فقير

بدجوري همه مون درگير و گرفتار اين عجوزه شديم

دنيا رو مي گم!!

دنيا برا اکثر آدما شده بين 60 تا 80 سال، تازه اگه جوون مرگ نشه 

دنيا!!!! آخه براي چي ؟؟؟ نهايتا 80 سال؟؟؟

که چي بشه؟ که ماشين خوب سوار شم؟؟ خونه خوب داشته باشم؟؟

کباب و . بخورم

ته ته آرزوهامون کجاست؟؟؟؟ اصلا ته داره؟؟

اين "نهايتا 80 سال" رو گوشه ذهنت نگه دار تا يه چي خودموني بهت بگم

از حضرت محمّد باقر عليه السلام روايت است که: ندا مي کند منادي هر روز: يابن آدم!  مال و اسباب جمع کن از براي فاني شدن ، عمارت بنا کن براي خراب گشتن.

و مشهوره که حضرت نوح نبي (ع) با اون عمري که حدود 2000 سال داشت، خونه اي از ليف خرما داشت.

گفتن: چرا براي خودت خونه بنا نمي کني؟؟؟!!!!

گفت: اين بسيار است براي کسي که بميرد.

آآآآآآآآقا جووووون ، نووووووووووح با حدود 2000 سال عمر ، ميگه خونه ساختن براي کسي که مي خواد بميره زياده

اون وقت من ميام براي نهايتا 80 سال عمر اين همه بدو بدو مي کنم

برا 80 سال عمر خودمو به آبو آتيش مي زنم

برا 80 سال عمر هي به دنيا طمع مي کنم

بخدا آدم خنده ش ميگيره!!! نوح با 2000 سال عمر چي گفت و من براي 80 سال چه مي کنم

حاجي! همه مون بايس بريما ، همه چيو بايس بزاريما

نهايتا 80 سال؟؟؟؟ الله اکبر

بذار حرفمو با يه حديث از آقا جونم اميرالمومنين ختم کنم:

اَهْلُ الدُّنْيا کَرَکْب يُسارُ بِهِمْ وَهُمْ نِيامٌ

مثل اهل دنيا، مثل کاروانى است که آن را حرکت داده اند و به سوى مقصد مى برند; در حالى که اهل کاروان در خواب غفلت به سر مى برند.

بيدار شيم بيدار شيم بيدااااااار، که نهايتا نهايتا نهايتا بعد از 80 سال صدايي ما رو بيدار مي کنه:

اِسْمَعْ اِفْهَمْ يا فُلانَ بْنَ فُلانٍ

بشنو، بفهم اى فلان بن فلان

هَلْ اَنْتَ عَلَى الْعَهْدِ الَّذى فارَقْتَنا عَلَيْهِ مِنْ شَهادَةِ اَنْ لا اِلهَ اِلّا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَريكَ لَهُ، وَ اَنَّ مُحَمَّداً صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ عَبْدُهُ وَ رسُولُهُ، وَ سَيِّدُ النَبِّييّنَ وَ خاتَمُ الْمُرْسَلينَ، وَ اَنَّ عَلِيّاً اَميرُ الْمُؤْمِنينَ وَ سَيّدُ الْوَصِيّينَ، وَ . . .

اي فلان بن فلان آيا بر آن پيماني كه از ما بر پايه آن جدا شدي مي باشي، از گواهي بر اينكه معبودي جز خدا نيست، يگانه و بي شريك است، و اينكه محمّد (درود خدا بر او و خاندانش) بنده و فرستاده اوست، و سرور پيامبران و خاتم رسولان است، و اينكه علي امير مؤمنان است و آقاي جانشينان، . . . 

اَفَهِمْتَ يا فُلانُ

اى فلان آيا فهميدى؟

يا علي مدد

اينجانب ، ابوحيدر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بحران تجارت الکترونیکی کانون فرهنگی هنری صاحب الزمان (عج) بهارستان - جم دانلود گام به گام رمان ممنوعه مشهد - تور مشهد خدمات رنگ پودری و کوره ای تکنوفام دنیای دیجیتال